TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

Wakacje w pełni, a wraz z nimi poza wakacyjnymi przyjemnościami i wypoczynkiem, mogą zdarzyć się sytuacje niebezpieczne, tu mając w szczególności na myśli wypoczywające dzieci i młodzież nad akwenami wodnymi.

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2017” prowadzą spotkania z najmłodszymi przekazując cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Nasi funkcjonariusze 9 lipca br. poprowadzili zajęcia wśród dzieci i młodzieży wypoczywających nad Zalewem Pińczowskim na terenie stowarzyszenia „Kontiki”.

W ramach prelekcji, poza pokazem sprzętu pożarniczego strażacy omówili, a następnie przećwiczyli z dziećmi podstawowe zasady zachowania w sytuacji zagrożenia oraz udzielania pierwszej pomocy. Tu w szczególności poruszono tematykę bezpieczeństwa nad wodą i pomocy osobom po podtopieniu.

Jak zwykle mamy nadzieję, że to co przekazujemy dzieciom w ramach zajęć z pierwszej pomocy nigdy im się nie przyda, ale również wierzymy, że jeśli już nastąpi sytuacja niebezpieczna, to dzięki takim prelekcją będą potrafiły prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie się zachować.

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

1
2
3
Previous Next Play Pause
1 2 3

logo trawy na stronę 

www.stoppozaromtraw.pl

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony