TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

Dostarczanie wiedzy oraz informacji, które mają korzystny wpływ na zmianę postaw i wzrost świadomości społeczeństwa jest jednym z zadań realizowanych przez Państwową Straż Pożarną. To zadanie nabiera szczególnego znaczenia w kontekście wychowania dzieci i młodzieży szkolnej, a także zaangażowania do tego celu kadry pedagogicznej.  

Realizując wspomniane cele prewencji społecznej w pierwszych dniach kwietnia br. Komendant Powiatowy PSP w Pińczowie oraz jego zastępca przeprowadzili szereg prelekcji
podczas rad pedagogicznych w placówkach oświatowych na terenie powiatu pińczowskiego. Komendanci spotkali się z kadrą pedagogiczną wielu ośrodków szkolnych, wśród których można wymienić m.in. Zespoły Szkół w Pińczowie oraz Działoszycach, Zespół Placówek Oświatowych w Michałowie, Gimnazjum nr 2 w Pińczowie czy też Szkołę Podstawową w Dzierążni.

Kolejnym akcentem prewencji społecznej były prelekcje przeprowadzone przez oficerów pińczowskiej komendy w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, które pozwoliły na dotarcie do znacznej liczby odbiorców. Podczas prelekcji przeprowadzanych przez kierownictwo KP PSP w Pińczowie poruszono kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa zwracając szczególną uwagę na problem wypalania traw, zagrożenia związane z pożarami obiektów mieszkalnych oraz tlenkiem węgla czy też bezpieczeństwo uczniów podczas wypoczynku. Podczas prelekcji przedstawiono priorytety programów „Bezpieczna +”, „Stop pożarom traw” oraz „Czad i ogień – obudź czujność”.

Spotkania były także doskonałą okazją do udzielenia odpowiedzi na pytania nurtujące zarówno młodzież jak i kadrę pedagogiczną.

Wzorem dotychczas przeprowadzonych działań KP PSP w Pińczowie planuje kontynuację tego typu przedsięwzięć, które z pewnością będą miały korzystny wpływ na poprawę świadomości społeczeństwa z zakresu ochrony przeciwpożarowej .

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP w Pińczowie

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

20170406_143729
DSC00801
DSC00812
Previous Next Play Pause
1 2 3

Czad i ogień - obudź czujność

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony