TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

Dnia 10 kwietnia 2017 r. kilkanaście minut po godzinie 12 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z osobowym w miejscowości Lipnik na drodze krajowej nr 78. W zgłoszeniu podano informację o uwięzionym mężczyźnie w samochodzie osobowym.

Do akcji zadysponowano samochód ratownictwa drogowego z pińczowskiej strażnicy oraz najbliżej położone miejsca wypadku jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Kije.

W zdarzeniu uczestniczyły dwie osoby, kierowca ciężarowej Scanii oraz osobowego Fiata. Kierowca ciężarówki wyszedł z wypadku bez obrażeń.

Strażacy po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu akcji przystąpili do udzielania pomocy mężczyźnie uwięzionemu w pojeździe osobowym. Ratownicy przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych rozpoczęli rozcinanie i odginanie zmiażdżonych części pojazdu, jednocześnie stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa przytomnego mężczyzny. Uwolnionego mężczyznę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zostało zadysponowane na miejsce, następnie ranny mężczyzna został przekazany ratownikom LPR.

Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 78 była całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczała objazdy.

Akcja strażaków zakończyła się tuż przed godziną 15:30.

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

DSC_0029
DSC_0034
DSC_0039
Previous Next Play Pause
1 2 3

Czad i ogień - obudź czujność

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony