TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

25 marca 2017 r. około godziny 20-tej do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i suchej roślinności w miejscowości Janów. Ze względu na wielkość pożaru i jego dynamiczne rozprzestrzenianie się do likwidacji zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy strażaków Państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych wypadkowi ciężkiemu uległ jeden z druhów ochotniczej straży pożarnej z terenu Gminy Kije. Strażacy będący świadkami powyższego zdarzenia niezwłocznie udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, natomiast kierujący działaniami ratowniczymi zadysponował na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Powyższe zdarzenie to kolejny przykład tego, jakie straty może powodować nierozważne i bezmyślne postępowanie człowieka. Ludzka nieodpowiedzialność doprowadziła to sytuacji, w której zagrożone zostało życie i zdrowie człowieka niosącego bezinteresowną pomoc.

27 marca br. poszkodowanego druha odwiedzili w szpitalu Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Pińczowie st. kpt. Grzegorzem Karwatem. Podczas wizyty komendanci podziękowali za jego poświęcenie w czasie akcji ratowniczo-gaśniczej. W imieniu własnym oraz świętokrzyskich strażaków życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia.

 

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP w Pińczowie

Pozar traw 2
Pożar traw
Previous Next Play Pause
1 2

Czad i ogień - obudź czujność

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony