TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

dsc00540Przed nami kolejny sezon grzewczy, a w raz z nim ogólnopolska akcja „Czad i ogień - obudź czujność”. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie rokrocznie na łamach lokalnej prasy, portali internetowych i w trakcie spotkań prelekcyjnych porusza tematykę bezpieczeństwa związaną z zagrożeniami, które stwarza tlenek węgla.
W bieżącym roku z inicjatywy Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie st. kpt. Grzegorza Karwata oraz Starosty Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego przedmiotowa szczytna akcja przybiera wymiar praktyczny. Pod patronatem tutejszej komendy oraz starostwa powiatowego zakupiono kilkadziesiąt sztuk autonomicznych czujek tlenku węgla. Tu należy wspomnieć, że projekt nie miałby szans realizacji bez sponsorów, którzy wsparli nasze działania tj. Regesta S.A., Szkoły Avans reprezentowane przez Pana Andrzeja Miszczyka i Leszka Koselę oraz Pana Mariusza Cugowskiego – oddział PZU w Pińczowie.


W założeniach naszego projektu pragniemy by zakupione czujki czadu trafiły do rodzin, gdzie ich obecność będzie najbardziej uzasadniona. Tutaj współpracując z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz kierownikami gminnych ośrodków pomocy społecznej zdajemy się na ich fachowe rozpoznanie środowiska społecznego w poszczególnych gminach.
10 października 2016 r. z rąk Komendanta Powiatowego tutejszej komendy oraz Starosty Pińczowskiego szefowie ww. podmiotów odpowiedzialnych za pomoc społeczną w poszczególnych gminach odebrali czujki czadu, a w czasie wspólnego spotkania omówiono sposób ich montażu oraz cel przyświecający akcji.
Pińczowska komenda mając na uwadze niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą zdarzenia z udziałem tlenku węgla stawia sobie za cel ciągły monitoring przekazanych czujników i sprawności ich działania w ramach prewencji przeciwpożarowej.
Mamy nadzieję, że rozpoczęty w tym roku projekt przyniesie w latach kolejnych możliwość wyposażenia coraz to w większą liczbę czujników rodzin i budynków, gdzie są one naprawdę potrzebne.
Liczymy na to, że akcja odbije się szerokim echem w naszym społeczeństwie i będziemy mogli mówić o pełnym sukcesie, gdy chociażby jedno z przekazanych urządzeń okaże się kluczowe w ochronie zdrowia i życia osób, do których trafiło.

tekst: kpt. Paweł Obważanek KP PSP w Pińczowie
zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

DSC00508
DSC00526
DSC00532
DSC00535
DSC00540
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

logo trawy na stronę 

www.stoppozaromtraw.pl

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl

NASZ KALENDARZ

Październik 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Początek strony