TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, a w raz z nim zagrożenia związane z ulatnianiem się tlenku węgla. Jak co roku nasza komenda przypomina o zachowaniu szczególnej uwagi w czasie użytkowania urządzeń grzewczych spalających paliwa, szczególnie w przypadku pieców wolnostojących oraz piecyków gazowych umieszczanych w niewielkich pomieszczeniach.

Jesteśmy przekonani, że dzięki rokrocznie prowadzonych akcji prewencyjnych związanych z zagrożeniami niesionymi przez czad, świadomość wśród mieszkańców naszego powiatu, w tym dzieci i młodzieży jest coraz większa.

Nasza komenda pragnąc w jak największej mierze przyczynić się do zapewnienie bezpieczeństwa obiektów i ich użytkowników w związku zagrożeniem czadem, postawiła sobie na cel wyposażenie jak największej liczby budynków w czujniki tlenku węgla, co rokrocznie realizuje.

W tym roku również z inicjatywy Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorza Karwata oraz Starosty Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego udało się nam przekazać do wszystkich budynków szkół i przedszkoli co najmniej jeden czujnik czadu, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Oczywiście nie udałoby się to bez sponsorów akcji, tu w szczególności Starostwu Powiatowemu w Pińczowie, firmie Regesta SA, Bankowi Spółdzielczemu w Pińczowie oraz kierownictwu sklepu „Mrówka” w Pińczowie, za co jesteśmy wdzięczni.

Finał naszej akcji miał miejsce 22 listopada 2017 r. w siedzibie naszej komendy, gdzie licznie zgromadzili się przedstawiciele organów prowadzących placówki oświatowe powiatu pińczowskiego. Na miejscu nasi funkcjonariusze poprowadzi krótką prelekcję nt. zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, zasadami bezpieczeństwa oraz sposobie montażu i eksploatacji przekazanych czujek czadu. Na spotkaniu kierownictwo komendy przedstawiło również sprawozdanie z prowadzonych prelekcji i ćwiczeń ewakuacyjnych w szkołach powiatu pińczowskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Mamy nadzieję, że akcje taka jak ta pozwolą na ograniczenie zdarzeń, w tym tragicznych związanych z tlenkiem węgla na terenie naszego powiatu, a to wydarzenie zagości na stałe w harmonogramie naszych akcji prewencyjnych.

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

DSC_1492
DSC_1496
DSC_1508
DSC_1530
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

 

 

 

Czad i ogień - obudź czujność

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony