TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

Jak co roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie w pierwszych miesiącach roku szkolnego stara się dotrzeć do najmłodszych, w celu szerokorozumianej profilaktyki przeciwpożarowej.

W bieżącym roku nasi funkcjonariusze wraz pracownikami jednostki terenowej KRUS w Pińczowie oraz policjantami przeprowadzili serię prelekcji dotyczących bezpieczeństwa wśród uczniów pierwszych i drugich klas szkoły podstawowej.

Strażacy uczestniczący w pogadankach poruszyli przede wszystkich tematy związane z zasadami prawidłowego zachowania się w czasie pożaru lub wypadku, używania nr alarmowych oraz zwrócili uwagę na problem ulatniającego się tlenku węgla w zbliżającym się okresie grzewczym i sposób postępowania w przypadku takich zagrożeń.

Pracownicy pińczowskiego oddziału KRUS starali się przekazać prawidła bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwach rolnych, gdzie za pomocą pokazów multimedialnych prezentowali epizody z bezpiecznej miejscowości „KRUSikowo”.

Funkcjonariusze Policji z kolei poruszyli tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego najmłodszych, w szczególności w drodze do i ze szkoły.

Prelekcje odbyły się w dniach od 25. do 27. września w szkołach podstawowych w Gackach, Bogucicach, Kijach, Gartatowicach, Włoszczowicach, Działoszycach oraz w Michałowie.

W spotkaniach wzięło udział łącznie 160 uczniów.

Mamy nadzieje, że taka współpraca pomiędzy instytucjami promującymi bezpieczeństwo odniesie jak najbardziej pozytywne skutki wśród najmłodszych.

opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

zdjęcia: archiwum oddziału terenowego KRUS w Pińczowie

 

IMG_0131
IMG_0142
IMG_20170927_085124
Previous Next Play Pause
1 2 3

Czad i ogień - obudź czujność

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony