TEL ALARMOWY   998  /  112
A- A A+

13 sierpnia 2017 r. po godzinie 17 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Z treści zgłoszenia wynikało, iż w pojazdach uwięzieni są kierowcy uczestniczący w wypadku.

Do zdarzenia zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu.

Strażacy po dotarciu na miejsce zastali uwięzionych w pojazdach kierowców. W samochodach podróżowali jedynie kierowcy. Jeden z pojazdów blokował całą szerokość drogi Bogucice-Gacki, drugi znajdował się poza pasem drogowym. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do działań za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego oraz zabezpieczyli instalacje pojazdów, w tym instalacje gazu lpg. Działania ze sprzętem utrudniały znaczne zniszczenia pojazdów.

Jako pierwszy został uwolniony kierowca osobowego Audi, niestety już na miejscu działania lekarz orzekł zgon mężczyzny w wieku 58 lat. Chwilę później strażacy uwolnili kierowcę osobowego BMW, a następnie mężczyznę z licznymi obrażeniami przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Na czas akcji droga była zablokowana. Na miejscu Policja oraz Prokuratura prowadzili swoje czynności.

opracowanie: kpt,. Paweł Obważanek

zdjęcia: KP PSP w Pińczowie

 

DSC01258
DSC01269
Previous Next Play Pause
1 2

logo trawy na stronę 

www.stoppozaromtraw.pl

 

 

 

bip

NASZA POGODA - PIŃCZÓW

www.swiatpogody.pl
Początek strony